Raven Fruit Salad 14°

Abychom si trošku naladili na blížící se léto, ochutnali jsme IPA od Ravena s názvem Fruit Salad – tedy ovocný salát, který má nakopnout a osvěžit v parných letních dnech. Raven při jeho výrobě použil pěknou porci aromatických chmelů a kromě toho také hromadu ovoce jako například kiwi, cukrový meloun, bílé hrozny a pomeranč.

Specifikace:

Pivní styl: India Pale Ale / podstyl Fruit India Pale Ale
Stupňovitost: 14°
Obsah alkoholu: 6 %
Hořkost: Neuvádí
Chmely: Polaris, Citra, Huell Melon, Nelson Sauvin, Mandarina Bavaria
Ostatní suroviny: cukrový meloun, pomeranč, kiwi, bílé hroznové víno

 

Raven Fruit salad 14°_1


Barva a vzhled:

Barva je zlatá, mírně zakalená s bílou pěnou.

Raven Fruit salad 14°_2


Vůně:

Vůně byla příjemná divočina. Se Zbyňkem jsem se shodl na sladovosti, mangu a citrusech. Zbyněk dále cítil jahody, já jsem byl přesvědčený o melounu, který u mě docela dominoval. Inu co člověk, to jiný nos ????

Raven Fruit salad 14°_3 


Chuť:

Ze začátku doušku v chuti převažovala sladovost, která byla později překryta mixem ovocnocti, ať už z chmele nebo z porce přidaného ovoce. Převážně jsme cítili exotiku - již zmíněný meloun, citrusy a decentně kiwi. Vše završila vyšší hořkost, která se po polknutí velmi pozvolna vytrácela.

Raven Fruit salad 14°_4Raven Fruit salad 14°_5


Celkový dojem:

Pivo se nám ukázalo jako velice zajímavé, pitelné a osvěžující, i když s výraznější hořkostí. Ze začátku jsem si říkal – no vzhledem k tomu, kolik je použito chmele a ovoce, bude to asi pěkný nářez. Raven Fruit Salad ale velmi příjemně překvapil!

Pivo můžete objednat ZDE: