Výdejní místo: Bavorovice 20, Hluboká nad Vltavou

O nás

 

Něco o Táborské pivotéce:

Táborskou pivotéku založil náš kamarád Karel Točík, který se s námi seznámil na sládkovském kurzu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Karel a Jana kurz úspěšně zakončili v lednu 2023. Když se Karel rozhodl věnovat plně svému řemeslu v pivovaru Obora, dohodli jsme se, že Táborskou pivotéku převezmeme a od března 2024 ji vedeme my, Jana a Míra. Jsme manželé pocházející z Tábora a náš příběh s pivem začal už v roce 2008, kdy jsme uvařili naše první pivo v kastrolu ve sklepě u rodičů. Od té doby jsme prošli dlouhou cestou, a od roku 2021 vaříme ve vlastní domovarnické sestavě. Hned první pivo se povedlo natolik, že krásně kroužkovalo a vzbudilo v nás hlubokou lásku k pivovarnictví. Naše zkušenosti a nadšení pro řemeslo nám přinesly Karlovu důvěru a doufáme, že získáme i tu Vaši. Jsme pevně přesvědčeni, že naše vášeň a zkušenosti v oboru se projeví v kvalitě a nabídce naší pivotéky. Více o našem procesu vaření piva si můžete přečíst na www.rpivo.cz.

Karel bude nadále spolupracovat s pivotékou jako poradce a přispívat svými recepty. To je záruka, že zachováme tradici a kvalitu, kterou Karel vytvořil. Naše pivotéka není jen místem, kde nakoupíte pivo nebo suroviny na jeho vaření. Je to místo, kde se snoubí přátelství, odborné znalosti a láska k pivu. Důvěřujte nám stejně jako Karel a nechte se unést do světa výjimečného piva.

Věříme, že vás nezklameme.

Dej Bůh štěstí,

Jana a Míra

 

Vzkaz od Karla:

V květnu roku 2023 se mi naskytla příležitost stát se sládkem na plný úvazek v pivovaru Obora nedaleko Tábora. A vzhledem k tomu, že tímto řemeslem žiju, pivo miluju a rád bych se v něm rozvíjel dál, šel jsem do toho. Mimo to vařím roky v táborském restauračním pivovárku Pod Besedou. A pomalu jsem zjistil, že skloubit všechny tři práce je dost náročné. Po dlouhém přemýšlení a s těžkým srdcem jsem se rozhodl předat Táborskou pivotéku novým majitelům - Janě a Mírovi. V pivotéce budu dělat dále poradce, přispívat například recepty, ale obchodní záležitosti přenechávám právě jim. Jsme dobrými přáteli a věřím, že budou svědomitě a poctivě pokračovat v mých krocích.
Děkuji vám všem za spolupráci a podporu. Bylo to krásných 6 let.

Dej bůh štěstí.
Karel

Vzkaz od Jany:

Drahé spřízněné duše!

Karel Vám dojemně napsal, kam ho zavál osud. Pivo je jeho život a taky můj. S Karlem jsme se spřátelili právě díky pivu, na sládkovském kurzu na JČU. Předtím jsem pivo vařila jako domovarník, ráda vzpomínam na prehistorické vaření ještě ve sklepě u rodičů…. tehdy to byl první začátek na mojí cestě světem řemeslného piva. Moc ráda si o vaření piva s Vámi povídám, největší radost mi dělá, když Vám můžu pomoct, poradit a vidím, že jste spokojení s pivem, které jste doma uvařili. Doufám, že ta moje i ta Vaše pivní cesta bude dlouhá a hlavně zajímavá a hořká a že jí budeme spolu sdílet! 

Dej Bůh štěstí.

Vaše Jana

Vaření na JČU - vymývání zbytků mláta 

 

Úspěšně složená praktická část - samostatně uvařená várka - a pivo za odměnu :)

 

Jana a Karel na JČU na Čtyráku

Společené foto po úspěšném absolvování teoretické části zkoušky 

Dej Bůh štěstí!