Summer Ale 11° - Lemondrop

Lemondrop považuji za opravdu velice zajímavý chmel. Byl vyšlechtěn víceméně nedávno – teprve v roce 2012. Jedná se o moderní aromatický chmel, u kterého najdeme poměrně výrazné tóny citrusů a limetky doplněné o lehkou linku máty! Takže dle mého názoru jde o ideální chmel do lehkého letního piva, které má uhasit žízeň a krásně osvěžit.

Summer Ale nemá oficiální kategorii v BJCP, proto pivo řadím do kategorie 18B. American Pale Ale, do které s přehledem svými parametry zapadá.

Specifikace pivního stylu 18B. American Pale Ale:

OG: 1,045 – 1,060
FG: 1,010 – 1,015
ABV: 4,5 – 6,2 %
EBC: 10 - 20
IBU: 30 – 50

 

Na výrobu tohoto piva jsem použil jako základ slad Pale Ale. Podíl sladu Carapils dělá 14 %. Protože se jedná o 11°, použil jsem ho větší množství než obvykle - za účelem větší plnosti piva. No a sypání je ještě doplněno o hrstku sladu vídeňského a melanoidního. Chmeleno bylo na hořkost Premiantem - 30 min. před koncem chmelovaru a zbytek chmelení obstaral Lemondrop – hlavně v pozdější fázi chmelovaru a při studeném chmelení. Ještě bych rád zmínil rmutování. Abych omezil tvorbu zkvasitelných cukrů a docílil tak vyšší plnosti piva, vystíral jsem do teploty 60°C a rovnou zvedal na 72°C, kde jsem držel teplotu po dobu 70 min. Následovala klasická odrmutovací teplota 78°C po dobu 10 min.

Pivo díky skladbě sladů a rmutovacího schématu získalo poměrně příjemnou plnost a díky chmelu Lemondrop je opravdu krásně pitelné. Proto věřím, že Vás nadchne stejně jako mě!

tlačítko_lemondrop

Recept na pivo:

Brewfather_2SummerAleLemondrop

https://share.brewfather.app/NaXfz4axMq27Fs

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení