Výdejní místo: Bavorovice 20, Hluboká nad Vltavou

Summer Ale 11° - Lemondrop

Lemondrop považuji za opravdu velice zajímavý chmel. Byl vyšlechtěn víceméně nedávno – teprve v roce 2012. Jedná se o moderní aromatický chmel, u kterého najdeme poměrně výrazné tóny citrusů a limetky doplněné o lehkou linku máty! Takže dle mého názoru jde o ideální chmel do lehkého letního piva, které má uhasit žízeň a krásně osvěžit.

Summer Ale nemá oficiální kategorii v BJCP, proto pivo řadím do kategorie 18B. American Pale Ale, do které s přehledem svými parametry zapadá.

Specifikace pivního stylu 18B. American Pale Ale:

OG: 1,045 – 1,060
FG: 1,010 – 1,015
ABV: 4,5 – 6,2 %
EBC: 10 - 20
IBU: 30 – 50

 

Na výrobu tohoto piva jsem použil jako základ slad Pale Ale. Podíl sladu Carapils dělá 14 %. Protože se jedná o 11°, použil jsem ho větší množství než obvykle - za účelem větší plnosti piva. No a sypání je ještě doplněno o hrstku sladu vídeňského a melanoidního. Chmeleno bylo na hořkost Premiantem - 30 min. před koncem chmelovaru a zbytek chmelení obstaral Lemondrop – hlavně v pozdější fázi chmelovaru a při studeném chmelení. Ještě bych rád zmínil rmutování. Abych omezil tvorbu zkvasitelných cukrů a docílil tak vyšší plnosti piva, vystíral jsem do teploty 60°C a rovnou zvedal na 72°C, kde jsem držel teplotu po dobu 70 min. Následovala klasická odrmutovací teplota 78°C po dobu 10 min.

Pivo díky skladbě sladů a rmutovacího schématu získalo poměrně příjemnou plnost a díky chmelu Lemondrop je opravdu krásně pitelné. Proto věřím, že Vás nadchne stejně jako mě!

tlačítko_lemondrop

Recept na pivo:

Brewfather_2SummerAleLemondrop

https://share.brewfather.app/NaXfz4axMq27Fs