Výdejní místo: Bavorovice 20, Hluboká nad Vltavou

LalBrew® LONDON ENGLISH-STYLE ALE YEAST 11g

Kód: LALLNOTT7
119 Kč –36 %
produkt fotky web 79
119 Kč –36 % 75 Kč / ks 66,96 Kč bez DPH
Skladem (>10 ks)

LalBrew® London jsou skutečným anglickým kvasničným kmenem, který má spolehlivý průběh fermentace a mírnou produkci esterů. To umožňuje vyniknout sladové a chmelové vůni. Kromě využití na výrobu klasických anglických pivních stylů se dá také použít na výrobu Cideru.

Min. trvanlivost do 08/2024.

Detailní informace

Detailní popis produktu

LalBrew® LONDON
ENGLISH-STYLE ALE YEAST 11g
 

LalBrew® London jsou skutečným anglickým kvasničným kmenem, který má spolehlivý průběh fermentace a mírnou produkci esterů. To umožňuje vyniknout sladové a chmelové vůni. Kromě využití na výrobu klasických anglických pivních stylů se dá také použít na výrobu Cideru

Min trvanlivost do: 8.2024 - skladováno v chladu v lednici.

Použití: Extra Special Bitter, English IPA, English Pale Ale, Bitter, Irish Red Ale, English Brown ale, Porter, Sweet Stout, Mild, Cider

Sedimentace: nízká

Stupeň prokvašení: střední 

Tolerance na alkohol: 12 %

Teplota kvašení: 18 - 22°C

Dávkování: 50-100g/hl - jeden balíček na cca 20l mladiny (na zakvašení silnějších piv o stupňovitosti 14° a výš doporučujeme 2 balíčky, popřípadě udělat starter)

Skladování: Aby se zajistila dlouhodobá vitalita kvasinek, uchovávejte kvasnice v chladném a suchém prostředí při teplotě méně než 10°C. Při vyšší teplotě dochází k několikanásobně rychlejší úmrtnosti kvasinek. Po otevření sáček důkladně uzavřete. Skladujte při teplotě 4°C a do 3 dnů spotřebujte.

Návod k použití/ rehydratace: kvasinky nasypte do 10tinásobného množství sterilní vody (cca 110 ml) o teplotě 30-35°C a nechte 15 min. odpočívat - NEMÍCHEJTE! Následně promíchejte (sterilní lžičkou) až vznikne jemná kaše a ponechejte 5 min. odpočívat. Kvasnice zchlaďte na zákvasnou teplotu (v krocích po 5 min. o 10°C) a aplikujte do mladiny. Pokud by nedošlo ke schlazení na teplotu mladiny, kterou zakvášíte, vystavíte kvasinky teplotnímu stresu a hrozí jejich úmrtí nebo mutace.

London-ESB-flavor-wheel-300x267_300x 

Originální datasheet v angličtině ke stažení ZDE

Převzato ze stánek www.lallemandbrewing.com


Složení: kvasnice (kmen Saccharomyces cerevisiae), emulgátor E491  

Doplňkové parametry

Kategorie: Svrchní kvasnice
Hmotnost: 0.011 kg
Výrobce: Lallemand
? Filtrování podle typu kvašení: Svrchní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: