Výdejní místo: Bavorovice 20, Hluboká nad Vltavou

LalBrew NovaLager™ – Modern Hybrid Lager Yeast 11g

Kód: LALLNOTT14
149 Kč –16 %
produkt fotky web 71
149 Kč –16 % 125 Kč / ks 111,61 Kč bez DPH
Skladem (>10 ks)

LalBrew NovaLager™ je hybrid kmene Saccharomyces pastorianus, který byl vytvořen k výrobě čistých ležáků s výraznými chuťovými vlastnostmi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

LALBREW NOVALAGER™
MODERN HYBRID LAGER YEAST 11g
 

LalBrew NovaLager™ je hybrid kmene Saccharomyces pastorianus, který byl vytvořen k výrobě čistých ležáků s výraznými chuťovými vlastnostmi. Je v hodný k rychlému prokvašení v širokém teplotním rozsahu fermentace. Chuťový profil je velmi čistý s mírnými estery. Je přítomen enzym β-glukosidáza, který podporuje biotransformaci chmele a dokáže zvýraznit aroma a chuť chmele. Díky patentované technologii z University of California Davis (USA), je produkce diacetilu a sirovodíkových sloučenin velmi nízká, a to vede ke zkrácení doby dozrávání piva.

Min. trvanlivost: 02/2025

Použití: Ležák

Sedimentace: střední

Stupeň prokvašení: 78 - 84 %

Tolerance na alkohol: 13 %

Teplota kvašení: 10 - 20°C

Dávkování: 50-100g/hl - jeden balíček na cca 20l mladiny (na zakvašení silnějších piv o stupňovitosti 14° a výš doporučujeme 2 balíčky, popřípadě udělat starter)

Skladování: Aby se zajistila dlouhodobá vitalita kvasinek, uchovávejte kvasnice v chladném a suchém prostředí při teplotě méně než 10°C. Při vyšší teplotě dochází k několikanásobně rychlejší úmrtnosti kvasinek. Po otevření sáček důkladně uzavřete. Skladujte při teplotě 4°C a do 3 dnů spotřebujte.

Návod k použití/ rehydratace: kvasinky nasypte do 10tinásobného množství sterilní vody (cca 110 ml) o teplotě 30-35°C a nechte 15 min. odpočívat - NEMÍCHEJTE! Následně promíchejte (sterilní lžičkou) až vznikne jemná kaše a ponechejte 5 min. odpočívat. Kvasnice zchlaďte na zákvasnou teplotu (v krocích po 5 min. o 10°C) a aplikujte do mladiny. Pokud by nedošlo ke schlazení na teplotu mladiny, kterou zakvášíte, vystavíte kvasinky teplotnímu stresu a hrozí jejich úmrtí nebo mutace.

Flavor-wheel-EN-Novalager-300x300

Originální datasheet v angličtině ke stažení ZDE

Převzato ze stánek www.lallemandbrewing.com


Složení: kvasnice (kmen Saccharomyces cerevisiae), emulgátor E491 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vaření piva
Hmotnost: 0.011 kg
Výrobce: Lallemand
? Filtrování podle typu kvašení: Spodní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: